TAR06ATCU0300
DigiKey Part Number
2577-TAR06ATCU0300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAR06ATCU0300
Description
RES SMD 30 OHM 1/2W 1206
Customer Reference
Detailed Description
30 Ohms ±0.05% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)