TAR03CTDM9102
DigiKey Part Number
2577-TAR03CTDM9102TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAR03CTDM9102
Description
RES SMD 91K OHM 1/6W 0603
Customer Reference
Detailed Description
91 kOhms ±0.25% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)