TAR02CTBY1211
DigiKey Part Number
2577-TAR02CTBY1211TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAR02CTBY1211
Description
RES SMD 1.21K OHM 1/16W 0402
Customer Reference
Detailed Description
1.21 kOhms ±0.25% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)