CR-03FL7--45R3
DigiKey Part Number
2577-CR-03FL7--45R3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR-03FL7--45R3
Description
RES 45.3 OHM 1% 1/10W 0603
Customer Reference
Detailed Description
45.3 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CR-03FL7--45R3 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)