AS02FTE3300
DigiKey Part Number
2577-AS02FTE3300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS02FTE3300
Description
RES 330 OHM 1% 1/16W 0402
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur Thick Film
Category
Features
Anti-Sulfur
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)