AR05BTCV3902
DigiKey Part Number
2577-AR05BTCV3902TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AR05BTCV3902
Description
RES 39K OHM 0.1% 1/4W 0805
Customer Reference
Detailed Description
39 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
Category
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)