AR03BTCX4751A
DigiKey Part Number
2577-AR03BTCX4751ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AR03BTCX4751A
Description
RES 4.75K OHM 0.1% 1/10W 0603
Customer Reference
Detailed Description
4.75 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)