LMCI1005-10NJT
DigiKey Part Number
2679-LMCI1005-10NJTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMCI1005-10NJT
Description
FIXED IND 10NH 300MA 400 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
10 nH Shielded Multilayer Inductor 300 mA 400mOhm 0402 (1005 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
400mOhm
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3.2GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)