BD2425J50200AHF
DigiKey Part Number
1173-BD2425J50200AHFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1173-BD2425J50200AHFCT-ND - Cut Tape (CT)
1173-BD2425J50200AHFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BD2425J50200AHF
Description
BALUN 2.4GHZ-2.5GHZ 50/200 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 2.4GHz ~ 2.5GHz 50 / 200Ohm 0805 (2012 Metric)
Category
Phase Difference
Manufacturer
TTM Technologies, Inc.
Insertion Loss (Max)
0.6dB
Series
Return Loss (Min)
12.2dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz
Base Product Number
Impedance - Unbalanced/Balanced
50 / 200Ohm