W22-R47JI
DigiKey Part Number
985-1128-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W22-R47JI
Description
RES 0.47 OHM 7W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 mOhms ±5% 7W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound
Category
Features
Flame Proof, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.315" Dia x 0.866" L (8.00mm x 22.00mm)