W21-330RJI is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Ohmite
In Stock: 168
Datasheet
330 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound
W21-330RJI
DigiKey Part Number
985-1114-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W21-330RJI
Description
RES 330 OHM 3W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Flame Proof, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±75ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.220" Dia x 0.500" L (5.60mm x 12.70mm)