LRF3W-R030JW is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TT Electronics/IRC
In Stock: 0
Datasheet
30 mOhms ±5% 3W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
LRF3W-R030JW
DigiKey Part Number
985-1226-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRF3W-R030JW
Description
RES 0.03 OHM 5% 3W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LRF3W-R030JW Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.125" L x 0.250" W (3.18mm x 6.35mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.037" (0.94mm)