SPP2UL3R30JLF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
3.3 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Fusible, Moisture Resistant, Safety, Weldable Wirewound
SPP2UL3R30JLF
DigiKey Part Number
989-1275-2-ND - Tape & Reel (TR)
989-1275-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPP2UL3R30JLF
Description
RES 3.3 OHM 2W 5% AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SPP2UL3R30JLF Models
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.169" Dia x 0.571" L (4.30mm x 14.50mm)