SPP2UL33R0JLF
DigiKey Part Number
989-1281-2-ND - Tape & Reel (TR)
989-1281-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPP2UL33R0JLF
Description
RES 33 OHM 2W 5% AXIAL
Detailed Description
33 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Fusible, Moisture Resistant, Safety, Weldable Wirewound
EDA/CAD Models
SPP2UL33R0JLF Models
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.169" Dia x 0.571" L (4.30mm x 14.50mm)