38PLABR10KLF20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for 38PLABR10KLF20 is not available
38PLABR10KLF20
DigiKey Part Number
38PLABR10KLF20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
38PLABR10KLF20
Description
TRIMMER 10K OHM 0.15W PC PIN TOP
Detailed Description
10 kOhms 0.15W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
Category
Temperature Coefficient
±500ppm/°C
Resistance
10 kOhms
Power (Watts)
0.15W
Size / Dimension
Rectangular - 0.465" x 0.406" Face (11.80mm x 10.30mm)
Tolerance
±20%