TEL 10-2413WI
DigiKey Part Number
1951-1510-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TEL 10-2413WI
Description
DC DC CONVERTER 15V 10W
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 666mA 9V - 36V Input
EDA/CAD Models
TEL 10-2413WI Models
Category
Power (Watts)
10 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.5 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 88°C (With Derating)
Efficiency
88%
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
0.94" L x 0.54" W x 0.31" H (23.8mm x 13.7mm x 8.0mm)
Voltage - Output 1
Base Product Number
Current - Output (Max)
666mA