XCM414B084D2-G
DigiKey Part Number
XCM414B084D2-G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XCM414B084D2-G
Description
VOLTAGE REGULATOR WITH BRIDGE DI
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
- Converter, Wireless Devices Voltage Regulator IC 1 Output USP-8B10
Category
Voltage - Output
8.4V
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
8-PowerXDFN
Applications
Converter, Wireless Devices
Supplier Device Package
USP-8B10
Voltage - Input
2V ~ 26V