XCM414B033D2-G
DigiKey Part Number
893-1421-2-ND - Tape & Reel (TR)
893-1421-1-ND - Cut Tape (CT)
893-1421-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XCM414B033D2-G
Description
IC REG BUCK 3.3V USP-8B10
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 8-PowerXDFN
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
XCM414B033D2-G Models
Category
Voltage - Input (Min)
2V
Mfr
Voltage - Input (Max)
26V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Output (Min/Fixed)
Part Status
Active
Synchronous Rectifier
No
Function
Step-Down
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)