LED30W-36-C0830-D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
830mA 18 ~ 36V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
LED30W-36-C0830-D
DigiKey Part Number
1121-1476-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LED30W-36-C0830-D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 18-36V 830MA
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LED30W-36-C0830-D Models
Category
Current - Output (Max)
830mA
Manufacturer
Thomas Research Products
Power (Watts)
30 W
Series
Dimming
Analog
Packaging
Box
Features
OCP, OVP, SCP
Part Status
Active
Ratings
IP66
DigiKey Programmable
Not Verified
Efficiency
87%
Type
Constant Current
Termination Style
Wire Leads
Topology
AC DC Converter
Size / Dimension
4.92" L x 1.69" W x 0.98" H (125.0mm x 43.0mm x 25.0mm)
Number of Outputs
1
Approval Agency
CE, cURus, FCC
Voltage - Input (Min)
90VAC
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Input (Max)
305VAC
Base Product Number
Voltage - Output
18 ~ 36V