TS12A4515DR
DigiKey Part Number
296-21909-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-21909-1-ND - Cut Tape (CT)
296-21909-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TS12A4515DR
Description
IC SWITCH SPST-NCX1 10OHM 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Circuit IC Switch 1:1 10Ohm 8-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TS12A4515DR Models
Category
-3db Bandwidth
520MHz
Manufacturer
Texas Instruments
Charge Injection
-11.5pC
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
7.5pF, 7.5pF
Part Status
Active
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
1nA
Switch Circuit
SPST - NC
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
1:1
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
On-State Resistance (Max)
10Ohm
Supplier Device Package
8-SOIC
Voltage - Supply, Single (V+)
2.7V ~ 12V