SN75LPE185DWR
DigiKey Part Number
296-29554-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SN75LPE185DWR
Description
IC TRANSCEIVER FULL 3/5 24SOIC
Customer Reference
Detailed Description
3/5 Transceiver Full RS232 24-SOIC
EDA/CAD Models
SN75LPE185DWR Models
Category
Receiver Hysteresis
1 V
Voltage - Supply
4.75V ~ 5.25V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Package / Case
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)