SN75LBC776DWR
DigiKey Part Number
2156-SN75LBC776DWR-TITR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SN75LBC776DWR
Description
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SOIC
Customer Reference
Detailed Description
2/3 Transceiver Full GeoPort™ 20-SOIC
EDA/CAD Models
SN75LBC776DWR Models
Category
Receiver Hysteresis
50 mV
Voltage - Supply
4.75V ~ 5.25V
Packaging
Bulk
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Part Status
Obsolete
Package / Case
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)