SN75ALS172ADWR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SN75ALS172ADWR |
Description | IC TRANSCEIVER 4/0 20SOIC |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4/0 Driver RS422, RS485 20-SOIC |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SN75ALS172ADWR Models |
Category | Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V |
Manufacturer Texas Instruments | Operating Temperature 0°C ~ 70°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |