LMZ14203EXTEVAL/NOPB
DigiKey Part Number
LMZ14203EXTEVAL/NOPB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMZ14203EXTEVAL/NOPB
Description
EVAL BOARD FOR LMZ14203EXT
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LMZ14203EXT SIMPLE SWITCHER® 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
Category
Voltage - Output
3.3V
Manufacturer
Texas Instruments
Current - Output
3A
Series
Voltage - Input
6V ~ 42V