LMK6CE024576CDLFT is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Texas Instruments
In Stock: 0
Datasheet
24.576 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 2.5V, 3.3V Enable/Disable 4-VDFN
LMK6CE024576CDLFT
DigiKey Part Number
296-LMK6CE024576CDLFTTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-LMK6CE024576CDLFTCT-ND - Cut Tape (CT)
296-LMK6CE024576CDLFTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK6CE024576CDLFT
Description
LOW-JITTER, HIGH-PERFORMANCE, BU
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
4-VDFN
Base Resonator
Supplier Device Package
4-VSON (2.5x2)
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
56mA