LM4128CMFX-3.3/NOPB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
In Stock: 4.930
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Series Voltage Reference IC Fixed 3.3V V ±0.5% 20 mA SOT-23-5
LM4128CMFX-3.3/NOPB
DigiKey Part Number
296-51296-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LM4128CMFX-3.3/NOPB
Description
IC VREF SERIES 0.5% SOT23-5
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LM4128CMFX-3.3/NOPB Models
Category
Temperature Coefficient
100ppm/°C
Manufacturer
Texas Instruments
Noise - 0.1Hz to 10Hz
310µVp-p
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Input
3.7V ~ 5.5V
Part Status
Active
Current - Supply
100µA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Current - Output
20 mA
Tolerance
±0.5%