CDC6CE025000ADLET is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Texas Instruments
In Stock: 0
Datasheet
25 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Enable/Disable 4-VDFN
CDC6CE025000ADLET
DigiKey Part Number
296-CDC6CE025000ADLETTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDC6CE025000ADLET
Description
LOW-POWER, LOW-JITTER, BULK-ACOU
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
11mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-VDFN
Type
Supplier Device Package
4-VSON (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Output
LVCMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
7.1mA