CC2400RSU
DigiKey Part Number
296-32847-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC2400RSU
Description
IC RF TXRX ISM>1GHZ 48QFN
Customer Reference
Detailed Description
IC RF TxRx Only General ISM > 1GHz 2.4GHz 48-VFQFN Exposed Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CC2400RSU Models
Category
Sensitivity
-101dBm
Mfr
Serial Interfaces
SPI
Packaging
Tube
Voltage - Supply
1.6V ~ 2V
Part Status
Not For New Designs
Current - Receiving
24mA
DigiKey Programmable
Not Verified
Current - Transmitting
11mA ~ 19mA
Type
TxRx Only
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
RF Family/Standard
General ISM > 1GHz