PR1KRT25
DigiKey Part Number
4703-PR1KRT25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PR1KRT25
Description
BLUETOOTH MAGNETIC SMA ANTENNA
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth Whip, Straight RP-SMA Male Magnetic
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Teltonika
VSWR
2.5
Packaging
Bulk
Gain
2.5dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 1.5m
RF Family/Standard
Bluetooth
Termination
RP-SMA Male
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Magnetic
Frequency (Center/Band)
2.45GHz
Height (Max)
3.260" (82.80mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz