MBS1.50SV25
DigiKey Part Number
1030-MBS1.50SV25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBS1.50SV25
Description
GROUND BRAID TUBE 1.5"DIA X 25'
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Tubular Ground Braid 1.500" (38.10mm, 1 1/2") - Outer Dia X 25.0' (7.62m) 30 AWG
Category
Material
Copper, Silver Plated
Manufacturer
Techflex
Size, Supplied
1.500" (38.10mm, 1 1/2") - Outer Dia
Series
Number of Carriers
48
Packaging
Spool
Wire Gauge - Ends
30 AWG