MBC0.25CP25
DigiKey Part Number
1030-MBC0.25CP25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBC0.25CP25
Description
GROUND BRAID TUBE 0.25"DIA X 25'
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.250" (6.35mm, 1/4") - Outer Dia X 25.0' (7.62m)
Category
Material
Copper
Manufacturer
Techflex
Size, Supplied
0.250" (6.35mm, 1/4") - Outer Dia
Series
Thickness
0.025" (0.64mm)