MBB0.38BRS25
DigiKey Part Number
1030-MBB0.38BRS25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBB0.38BRS25
Description
GROUND BRAID TUBE 0.38"DIA X 25'
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.375" (9.53mm, 3/8") - Outer Dia X 25.0' (7.62m)
Category
Material
Brass
Manufacturer
Techflex
Size, Supplied
0.375" (9.53mm, 3/8") - Outer Dia
Series
Thickness
0.015" (0.38mm)