KVN1.50YL100
DigiKey Part Number
1030-KVN1.50YL100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KVN1.50YL100
Description
EXPAND SLEEVING 1.5" X 100' YLW
Detailed Description
Sleeve X 100' (30.48m) Yellow
Length
100' (30.48m)
Wall Thickness
0.020" (0.51mm)
Operating Temperature
-170°C ~ 160°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
1.500" (38.10mm)
Base Product Number
Diameter - Inside, Expanded
2.000" (50.80mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
EXPAND SLEEVE 1.5" X 25' YELLOW