H2F1.18BK25
DigiKey Part Number
1030-H2F1.18BK25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H2F1.18BK25
Description
2:1 FAB HEATSHRINK BLK 30MM 25'
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fabric Heat Shrink 2 to 1 1.18" (30.0mm) x 25.00' (7.62m)
Category
Length
25.00' (7.62m)
Manufacturer
Techflex
Diameter - Inner, Recovered
0.59" (15.0mm)
Series
Diameter - Inner, Supplied
1.18" (30.0mm)