H2F0.98BK25 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Alpha Wire
In Stock: 3
Datasheet
Fabric Heat Shrink 2 to 1 0.98" (24.9mm) x 25.00' (7.62m)
H2F0.98BK25
DigiKey Part Number
1030-H2F0.98BK25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H2F0.98BK25
Description
2:1 FAB HEATSHRINK BLK 25MM 25'
Customer Reference
Detailed Description
Category
Length
25.00' (7.62m)
Manufacturer
Techflex
Diameter - Inner, Recovered
0.49" (12.4mm)
Series
Diameter - Inner, Supplied
0.98" (24.9mm)