Image for F6W1.75CB50 is not available
F6W1.75CB50
DigiKey Part Number
1030-F6W1.75CB50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F6W1.75CB50
Description
SELF WRAP 1-3/4" X 50' GRAY
Detailed Description
Self Wrap 1.750" (44.45mm) X 50.00' (15.24m) Gray
Category
Color
Gray
Length
50.00' (15.24m)
Series
Wall Thickness
0.027" (0.69mm)
Packaging
Box
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Diameter - Outside, Non-Expanded
1.750" (44.45mm)