Image for F6W0.50CB150 is not available
F6W0.50CB150
DigiKey Part Number
1030-F6W0.50CB150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F6W0.50CB150
Description
SELF WRAP 150' GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Self Wrap 0.500" (12.70mm) X 150' (45.72m) Gray
Category
Color
Gray
Manufacturer
Techflex
Length
150' (45.72m)
Series
Wall Thickness
0.027" (0.69mm)
Packaging
Box
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Part Status
Active
Abrasion Protection
Abrasion Resistant
Type
Self Wrap
Features
Clean Cut
Type Attributes
Split Flexible Tube
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Diameter - Outside, Non-Expanded
0.500" (12.70mm)