F6Q1.25BK25
DigiKey Part Number
1030-F6Q1.25BK25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F6Q1.25BK25
Description
SELF WRAP 1.25" X 25' BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Self Wrap X 25.00' (7.62m) Black
Category
Color
Black
Manufacturer
Techflex
Length
25.00' (7.62m)
Series
Wall Thickness
0.040" (1.02mm)
Packaging
Box
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Part Status
Active
Abrasion Protection
Abrasion and Cut Resistant
Type
Self Wrap
Features
Clean Cut, Noise Reduction
Type Attributes
Split Flexible Tube
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Diameter - Inside, Non-Expanded
1.250" (31.75mm)