F6N0.50BK1200
DigiKey Part Number
1030-F6N0.50BK1200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F6N0.50BK1200
Description
SELF WRAP 1/2" X 1200' BLACK
Detailed Description
Self Wrap X 1200' (365.76m) Black
Category
Color
Black
Length
1200' (365.76m)
Series
Wall Thickness
0.025" (0.64mm)
Packaging
Box
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.500" (12.70mm)