DFN1.25BK50
DigiKey Part Number
1030-DFN1.25BK50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFN1.25BK50
Description
SLEEVING 1.25" ID POLY 50' BLACK
Detailed Description
Black Polyamide (PA), Nylon Braided Sleeving 1.250" (31.75mm) 50.00' (15.24m)
Length
50.00' (15.24m)
Series
Wall Thickness
0.045" (1.14mm)
Operating Temperature
-45°C ~ 120°C
Diameter - Inside
1.250" (31.75mm)
Diameter - Outside
1.340" (34.04mm)