CMS101K2KC
DigiKey Part Number
4075-CMS101K2KC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMS101K2KC
Description
CAP CER 100PF 50V X7R
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Single Layer, Wire Bondable
Packaging
Tray
Ratings
COTS
Part Status
Active
Applications
Capacitance
Mounting Type
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.024" W (0.60mm x 0.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.005" (0.13mm)