CMS100K1PC
DigiKey Part Number
4075-CMS100K1PC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMS100K1PC
Description
CAP CER 10PF 50V M3K
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor M3K
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Single Layer, Wire Bondable
Packaging
Tray
Ratings
COTS
Part Status
Active
Applications
Capacitance
Mounting Type
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.031" L x 0.031" W (0.80mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.008" (0.20mm)