KEMVENT80
DigiKey Part Number
4535-KEMVENT80-ND
Manufacturer
TE Kemtron
Manufacturer Product Number
KEMVENT80
Description
EMI FAN VENT 80MM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 1-Piece 3.327" (84.50mm) X 3.327" (84.50mm) Vent Holes in Pattern Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KEMVENT80 Models
Category
Length - Overall
3.327" (84.50mm)
Manufacturer
TE Kemtron
Width - Overall
3.327" (84.50mm)
Packaging
Bag
Ventilation
Vent Holes in Pattern
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Shield, 1-Piece
Base Product Number
Height - Overall
0.407" (10.35mm)