1210-FSA-0016
DigiKey Part Number
4535-1210-FSA-0016-ND
Manufacturer
TE Kemtron
Manufacturer Product Number
1210-FSA-0016
Description
RFI GASKET FSA SILVER
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFI Gasket Fluorosilicone Silver Aluminum Silver
Category
Width
5.906" (150.00mm)
Manufacturer
TE Kemtron
Length
5.906" (150.00mm)
Series
Height
0.063" (1.60mm)
Packaging
Bag
Material
Fluorosilicone Silver Aluminum
Part Status
Active
Plating
Silver
Type
Gasket
Operating Temperature
-55°C ~ 160°C