Image for RP73D2A931KBTG is not available
RP73D2A931KBTG
DigiKey Part Number
1111-RP73D2A931KBTG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RP73D2A931KBTG
Description
RP 2A 931K 0.1% 15PPM CUT LENGTH
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
931 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
EDA/CAD Models
RP73D2A931KBTG Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Strip
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)