Image for RN73C2A22R1BTD is not available
RN73C2A22R1BTD
DigiKey Part Number
1111-RN73C2A22R1BTDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73C2A22R1BTD
Description
RN 0805 22R1 0.1% 10PPM 5K RL
Detailed Description
22.1 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
EDA/CAD Models
RN73C2A22R1BTD Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)