Image for RN73C1J931RBTG is not available
RN73C1J931RBTG
DigiKey Part Number
1111-RN73C1J931RBTG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73C1J931RBTG
Description
RN 0603 931R 0.1% 10PPM CUT LENG
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
931 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
EDA/CAD Models
RN73C1J931RBTG Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Strip
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)