Image for FLDWC0311-12-4 is not available
FLDWC0311-12-4
DigiKey Part Number
1111-FLDWC0311-12-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FLDWC0311-12-4
Description
FLDWC0311-12-4
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 37/28 Yellow 600V
Category
Conductor Material
Mfr
Jacket (Insulation) Material
Packaging
Bulk
Jacket (Insulation) Diameter
0.117" (2.97mm)
Part Status
Active
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Cable Type
Voltage
600V
Wire Gauge
Operating Temperature
-45°C ~ 125°C