Image for CRGV2512F422K is not available
CRGV2512F422K
DigiKey Part Number
1111-CRGV2512F422KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGV2512F422K
Description
CRGV2512 1% 422K 1600V
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
422 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CRGV2512F422K Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)