Image for CRGV0805J5M1 is not available
CRGV0805J5M1
DigiKey Part Number
1111-CRGV0805J5M1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGV0805J5M1
Description
CRGV0805 5% 5M1 800V
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.1 MOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CRGV0805J5M1 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)